Su Arıtmanın Önemi

Su Arıtmanın Önemi

Su Arıtma Nedir?

Doğada bulunan doğal kaynak suları da tamamen doğal bir süzme sisteminden geçmektedir. Yer altında yeryüzüne çıkıncaya kadar su her katmanda içerisinde olabilecek faydasız moleküllerden arınırken, yeryüzünün her katmanında süzülen su mineralleri de bünyesine alarak oldukça sağlıklı bir yapıya sahip olmaktadır. Su arıtma işlemleri de doğayı taklit ederek suyun içerisinde bulunabilecek çeşitli zararlı molekülleri içme suyundan uzaklaştırmayı amaçlamakta ve yerine getirmektedir. Suyu etkili bir filtre sisteminden geçmesi ile sağlıklı ve taze olan suya ulaşmak oldukça kolay oluyor.

Su Arıtma Sistemleri ve Çalışma Prensibi

 Su arıtma sistemleri suyun tüm kir ve pisliklerden arınmasını amaçlayan bir sistemle çalışmaktadırlar. Bu amaca uygun çalışan cihazlar da doğada da olduğu gibi kademeli bir şekilde suyun temizlenmesini ve sağlıklı bir hale gelmesini sağlamaktadır. İlk aşamada yüksek kaliteli gözeneğe sahip olan ön filtreden geçen su içerisindeki tortu, çamur gibi büyük partiküllerin tutulmasını sağlayarak suyun berrak bir görünüme kavuşmasını ve bu kirlerden arındırılmasını sağlamaktadır.

Su arıtma cihazları ikinci aşamada ise karbon filtresi ile klor gibi kimyasal maddeleri tutarak suyu hoş olmayan koku ve tatlardan arındırma işlemini gerçekleştirmektedir. Üçüncü aşamada ise su tekrar bir süzülme işleminden geçerek dördüncü filtreye gönderilir. Dördüncü filtre suyu en küçük birimine kadar süzerek en küçük bir mikrop ya da virüsün suya geçme olasılığını da ortadan kaldırır. Son aşamada da saf haline gelen su doğal minerallerce zengin bir şekilde kullanıma hazır hale gelmektedir. Bu detaylı işlemlerin yürütülmesi ile su arıtma sistemi suyu istenilen kaliteye getirmekte ve sağlıklı bir şekilde tüketime hazır kılmaktadır.